Immunerősítés Kamra módra

Immunerősítés Kamra módra

Egészségünk megőrzése egész évben gondos odafigyelést kíván, ám az őszi és téli hónapok rendre extra kihívások elé állítanak minket. Az „r” betűre végződő hónapok során kiemelten fontos immunrendszerünk erősítése és védelme. Tulajdonképpen már akkor gondolnunk kellene rá, amikor még az utolsó elhalványuló augusztusi napsugarak hatását érezzük bőrünkön.

Az idei ősz meglehetősen intenzíven érkezett, a megszokott csodás szeptemberi időjárás helyett hetekig zúdult a nyakunkba az eső, és a hőmérséklet sem kényeztetett bennünket. Az indián nyár is csak mutatóban ütötte fel fejét, hogy aztán végképp átvegye az uralmat a ködös, nyirkos, borús, esős, a legkevésbé sem barátságos szélfújta hangulat.

És ahogy az lenni szokott, a rossz idő beálltával egyre kevesebb időt töltünk a szabadban, kedvünk és hangulatunk gyakran nem az igazi, fáradtság lesz úrrá rajtunk, stresszelünk, ingerlékennyé válunk, és mindemellett szép sorban útjukra indulnak a legkülönfélébb légúti bajok és jönnek-mennek a vírusok.

Kihívásban tehát nincs hiány, győzni innen kell!

De mégis mit tehetünk, hogy a hat hónapnyi őszt és a hűvös fogvacogtató telet jó állapotban, jó hangulatban, egészségesen vészeljük át, sőt élvezni is tudjuk minden pillanatát?

Testünk-lelkünk felkészítésére, a betegségekkel szembeni védekezőképességének növelésére számos megoldás kínálkozik. Mielőtt azonban áttekintjük a lehetőségek széles tárházát, lássuk pontosan mit kell értenünk az immunrendszerünk alatt.

Mint ahogy arra a neve is utal, az immunrendszer nem egy önálló szerv, hanem testünk szerveinek, sejtjeinek és az általuk termelt anyagoknak az együttese. Egy rendkívül összetett rendszer, amely az egyes részeinek kényes egyensúlyán alapszik és akkor tud megfelelően funkcionálni, ha szervezetünk megkapja az ehhez szükséges támogatást, elsősorban üzemanyag, azaz élelmiszer formájában. Ebből következik, hogy önmagában az immunrendszer nem erősíthető, de sok mindennel ténylegesen hozzájárulhatunk ahhoz, hogy immunrendszerünk hatékonyan működjön és megfelelő védelmet nyújtson a legkülönfélébb betegségekkel és kórokozókkal szemben.

És akkor konkrétan mit is tegyünk?

  • Mozogjunk rendszeresen, minél többet. Töltsünk minél több időt a friss levegőn, kirándulással, sétával, biciklizéssel, kocogással, futással, szánkózással, síeléssel, ki-ki kedve szerint.
  • Fokozottan ügyeljünk az elegendő folyadékbevitelre, igen a hidegebb hónapok során is! Fogyasszuk naponta legalább 2,5 – 3 liter, lehetőleg vizet.

Fordítsunk kellő figyelmet a változatos, rostgazdag, egészséges, lehetőleg minél inkább adalékanyagmentes és feldolgozatlan élelmiszerekből álló táplálkozásra, mely az immunerősítés egyik alapköve. A bélrendszerünkben dől el ugyanis, hogy a szervezetünk mennyi és milyen minőségben képes tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot hasznosítani. A bélflóra nemcsak a táplálékok lebontásában vesz részt, hanem védelmet nyújt a nemkívánatos baktériumokkal, gombákkal és vírusokkal szemben is. Emésztésünket olyan élőflórás termékekkel támogathatjuk például mint a ZUZMO vízikefírek vagy a Kertünk Kincsei Fermentált áfonyalekvár

Jó hír az is, hogy szervezetünk természetes ellenálló képessége javítható olyan étrenddel, amely elegendő mennyiségben tartalmaz az immunrendszer megfelelő működéséhez szükséges teljes értékű fehérjéket, az ásványi anyagok közül vasat, szelént, magnéziumot, rezet, cinket, továbbá C-, D-, E-, A-, B2-, B6-, B12- és B9-vitamint.

A természet e téren sem hagy cserben minket. Ha friss szezonális kínálatból válogatunk, pont olyan finomságok kerülnek a kosarunkba, amelyekre a szervezetünknek éppen a leginkább szüksége van!

  1. A C-vitamin fő forrásai a citrusfélék, bogyós gyümölcsök, bimbóskel, brokkoli, petrezselyemzöld, paprika, karalábé, karfiol. Minél sötétebb a gyümölcs, annál nagyobb a C-vitamin, antioxidáns és polifenol-tartalma. A természetes források közül kiemelendő a homoktövis, amely a citromnál akár tízszer több C-vitamint tartalmaz, illetve a bétakarotin és B12 vitamin tartalma is jelentős. Legpraktikusabban lé formájában fogyasztható, a Töviskertem Homoktövis Velő pedig nem csak 100% homoktövis tartalmú, de a BIO minősítést is kiérdemelte.

  2. A bőrben UV-B sugárzás hatására kialakuló D-vitamin az emberi szervezet legfőbb D-vitamin-forrása. Legnagyobb mennyiségben a tengeri halakban és a májban található meg, de kiváló D-vitamin-forrás a tej, a tejtermékek, a vaj, a tojás és a gomba is. Az őszi és téli időszakban a napfény fokozott hiánya miatt a D-vitamin pótlása vitaminkészítmények formájában is elengedhetetlen.

  3. A B-vitaminokszerepe egészségünk megőrzésében és fokozásában is kiemelkedő. Megannyi étel tartalmaz B-vitaminokat, ilyenek például a spenót, a különböző saláták, a hüvelyesek, a napraforgómag, a tojás, a tej, és persze az olajos magvak és gabonafélék például a mandula, a törökmogyoró vagy a zabpehely. Természetes és finom B-vitamin pótlásra így kiváló választás lehet például a Besweet BeFresh tejcsokoládés sósmandula, a Mendula Deluxe mogyorókrém, vagy a Csokoládés Törökmogyorós granola.

  4. Ha már a magoknál tartunk, elsőrendű E-vitamin forrás a mandula, a szezámmag, a tökmag, továbbá zsírban oldódó vitamin lévén az avokádó, a lazac vagy az olíva, valamint más sötétzöld színű, nagy levelű zöldségek. Valódi zöld arany például a kínálatunkban megtalálható Honest Toil 100% Extraszűz Olívaolaj, de ha egy kis édes mégis egészséges kényeztetésre vágyunk, választhatjuk a Mendula 100% fahéjas mandulakrémet is.

  5. A nyomelemek közül a szelén és a cink antioxidáns hatásuk révén segítik az immunrendszer működését. Gazdag cinkben a marha, sertés és szárnyasok húsa, a tejtermékek, a búzacsíra, olajos magok. A magvak, csirke, teljes kiőrlésű gabonafélék, tojássárgája, hüvelyesek jó forrását képezik a szelénnek. Nagyszerű forrása lehet a cinken kívül a vasnak, kálciumnak, magnéziumnak, káliumnak a fekete berkenye, így tudjuk ajánlani a Gömöri Mulcsos Szörpök ökológiai gazdálkodásából származó Berkenye Szörpöt, továbbá magas az antioxidáns és C-vitamin tartalmú Csipkebogyó is segítségünkre lehet a zord időben, így a vadon szedett bogyókból készült DzsinDzsa csipkebogyó lekvár is biztos választásnak számít!

És végül, de nem utolsó sorban ne feledkezzünk meg a megelőzést lehetővé tevő, szervezetünk egészének működését harmonizáló gyógynövényekről sem! Számos olyan természetes immunerősítő létezik, amelyek a mindennapi étkezésünkbe beépítve megteszik hatásukat és észrevétlenül óvnak és védenek. Homoktövis, csipkebogyó, berkenye, bodzabogyó, áfonya, gyömbér, borsmenta, citromfű, kamilla, bazsalikom, kakukkfű, és a szorgos méhek által készített legkülönbözőbb mézek mind-mind készen állnak arra, hogy a segítségünkre legyenek.

Szerencsére a KraftKamra polcai telis tele vannak olyan természet kínálta kincsekkel, amelyekhez immunerősítő hatásuk miatt megelőzés vagy éppen egy már kialakult betegség esetén is fordulhatunk!

Összekészítettünk számotokra a kamrából egy Immunerősítő csomagot is, ami hazai kistermelők kiemelkedő minőségű termékeit tartalmazza. A válogatásnál szempont volt természetesen, hogy olyan összetevőkből készült termékeket válasszunk, amelyek immunerősítő hatását a klinikai tanulmányokon túl többszázéves múltra visszatekintő hagyományok is bizonyítják!

Bevásárlókosár0
Nincs termék a kosaradban!
Vásárlás folytatása
Scroll to Top